KOMUNIKAT BURMISTRZA 3: WAŻNE INFORMACJE ODNOŚNIE KORONAWIRUSA


W związku z bieżącą sytuacją w kraju dotyczącą koronawirusa oraz ostatnimi decyzjami i apelami Rządu w tej sprawie informujemy:

ODWOŁANE ZAJĘCIA W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów od dnia 12 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych zostały zawieszone. W dniach 12-13 marca 2020 r. szkoły zapewniają dla uczniów wyłącznie zajęcia opiekuńcze. Natomiast od poniedziałku, 16 marca do 25 marca 2020 r. zostaną zamknięte wszystkie placówki oświatowe w gminie Wojnicz (przedszkola, szkoły i żłobek). Od 16 marca do 25 marca 2020 r. zamknięte zostaną również Placówki Wsparcia Dziennego w Wojniczu i Sukmaniu.

ODWOŁANE WYDARZENIA KULTURALNE I SPORTOWE

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, odwołane zostały wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe jakie miały się odbyć na terenie gminy Wojnicz. Odwołane zostały również wszystkie zajęcia rekreacyjne (kursy tańca, aerobiku, fitness itp.) organizowane w obiektach gminnych tj. szkołach, stadionach, Orliku, boiskach, Domach Kultury i Remizach OSP oraz Domu Grodzkim w Wojniczu. Do odwołania zamknięte zostaje Kino Wawel w Wojniczu.

OGRANICZ SPOTKANIA TOWARZYSKIE

Apelujemy również, aby ograniczać spotkania towarzyskie oraz o pozostanie w swoich domach, bez spotkań ze znajomymi i rodziną.

OSOBY POWRACAJĄCE Z ZAGRANICY

Mieszkańców gminy powracających z zagranicy prosimy o pozostanie w najbliższym czasie w domach, a w przypadku objawów choroby (gorączka, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem) lub kontaktu z osobą zakażoną powiadomienie telefoniczne najbliższej stacji sanitarno – epidemiologicznej (tel. 14 621 70 97) lub najbliższego oddziału zakaźnego (tel. 14 631 03 15, 14 631 03 92).

Apelujemy o zachowanie spokoju, ale przede wszystkim o rozsądek i stosowanie się do wskazówek zamieszczanych na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i www.wojnicz.pl. Szczególną opieką proszę objąć osoby starsze i chore, gdyż one są w tym momencie najbardziej narażone na infekcję. 

Zachęcamy również do skorzystania z aplikacji BLISKO – bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania. Aplikacja jest dostępna stronie internetowej urzędu.

Burmistrz Wojnicza
Tadeusz Bąk