Stan na styczeń 2007 r.: 53 pozycje książkowe, 14 kalendarzy, 13 pocztówek, 4 kartki świąteczne, 122 Zeszyty Wojnickie, 11 wydań specjalnych Zeszytów Wojnickich.
- Zeszyty Wojnickie
- Biblioteczka Historyczna
- Inne wydawnictwa (literatura wspomnieniowa, tomiki poezji, foldery, kalendarze, pocztówki itp.)
- Monografia Wojnicza (seria Wojnicz i okolice w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości)
ZESZYTY WOJNICKIE – czasopismo historyczne wychodzące od maja 1992 r. Ich twórcą i wieloletnim redaktorem był Jerzy Chumiński. Początkowo wydawane przez Izbę Regionalną a następnie przez TPZW. Przez kilka lat było miesięcznikiem, następnie dwumiesięcznikiem a obecnie jest kwartalnikiem. We wrześniu 1994 r. zostało zarejestrowane w międzynarodowym systemie informacji i zyskało międzynarodowy znormalizowany numer wydawnictw ciągłych ISSN.
Od kwietnia 2000 r. do końca 2007 r. wychodziło wzbogacone o Informator Samorządowy. W czerwcu 2008 r. wyszedł 128 numer ZW. Od stycznia 1997 r. ukazują się dodatkowo wydania specjalne, monotematyczne, które posiadają również numer ISBN (International Standard Book Number). We wrześniu 2008 r. ukazał się 12 numer specjalny.
Zeszyty Wojnickie mają swoje wierne grono miejscowych i zamiejscowych czytelników. Są rozsyłane do wielu bibliotek oraz instytucji naukowych w całym kraju i cieszą się dobrą opinią.
Reprezentują wysoki poziom drukowanych tekstów. Z całą pewnością są ewenementem na rynku prasy lokalnej. Są finansowane z dotacji władz samorządowych, która pokrywa koszt łamania i druku, ale powstają od początku dzięki zaangażowaniu grupy osób, które wykonują ogromną pracę całkowicie społecznie. Z nielicznymi wyjątkami nie są również wypłacane honoraria autorskie.
Zeszyty Wojnickie są doskonałym zródłem wiedzy o Wojniczu i okolicy.
„Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej ma szerokie kontakty ze środowiskiem naukowców, zwłaszcza archeologów i historyków, niemal w całym kraju. Rezultatem tego są „„Zeszyty Wojnickie” ( ….). Ze względu na poziom i wartość poznawczą zamieszczonych tam publikacji, to wydawałoby się skromne wydawnictwo lokalne jest bardzo wysoko oceniane przez specjalistów”.
Dziennik Polski (14-15. I.1995 r.)
„Jeżeli wszystkie dotychczasowe numery „ZW” były na tym poziomie co ten ostatni numer, to należą się Redakcji i TPZW serdeczne gratulacje (…). Jest to wydawnictwo o tak zróżnicowanej i ciekawej treści i to na tak wysokim poziomie, którego nie powstydziłoby się nawet stołeczne czasopismo.”
Stanisław Konstantyn Wałęga
„Dzięki za Wojnicz, jak zawsze ciekawy, a metodycznie nader udatny …”
16.I.1997 r.prof. Aleksander Gieysztor
„Podróż marzeń nobilituje literacko niezbyt dotąd znaną Autorkę, a równocześnie stanowi istotne osiągnięcie wydawnicze TPZW”.dr Leszek Barg
„ Chciałbym jeszcze pochwalić Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej za wydanie ”Podróży marzeń” z tak piękną szatą graficzną. Z przyjemnością bierze się do ręki tę książkę i ze smutkiem odkłada po przeczytaniu”.
dr Stanisław Konstantyn Wałęga
„Publikacje o historii Waszego miasta umożliwiają podjęcie różnorodnych studiów porównawczych. Znajdzie się również okazja do ich omówienia w naszym czasopiśmie”.prof. Ivan Hlavaček
Katedra Nauk Pomocniczych
Historii Uniwersytetu w Pradze
„Bardzo dziękuję za nadsyłanie do oddziału Polskiej Akademii Nauk w Krakowie wydawnictw Towarzystwa, które są bardzo ciekawe i cieszą się dużym zainteresowaniem”.
Z poważaniem
prof. dr Włodzimierz Ostrowski
BIBLIOTECZKA HISTORYCZNA
Serię BH powołano z inicjatywy prof. Józefa Szymańskiego w celu wydawania żródeł do dziejów Wojnicza i udostępniania ich do badań naukowych. Wydawnictwa te mają bardzo dobrą opinię w środowiskach naukowych i określane są jako „imponujące przedsięwzięcie o nieprzemijających wartościach”
Pierwszy tom BH pt. Kazanie na konsekrację kolegiaty w Wojniczu 20.V.1773 r. opracowany przez Józefa Szymańskiego wyszedł w 1994 r. W 2006 r. wydano 33 tom Biblioteczki. W ten sposób do badań naukowych nad dziejami Wojnicza udostępniono 14861 dokumentów, drukując je na 6288 stronach formatu A5, czyli na 392,22 arkuszach drukarskich i 319,66 arkuszach wydawniczych.
„Wszystko są to żródła, co trzeba podkreślić, których wartość naukowa znacznie wykracza poza sprawy lokalne. Na przykład wydane niedawno lauda miasta Wojnicza są cennym przykładem bardzo rzadko występujących tego rodzaju żródeł. Prof. Szymański zapewnia najwyższy poziom opracowania i wydania żródeł. Warto jeszcze wspomnieć o znaczeniu wydawanej kolekcji żródeł dotyczących Wojnicza dla coraz bardziej rozwijanej obecnie tzw. mikrohistorii czyli badań pozwalających na szczegółową obserwację życia ludzi w przeszłości. Tylko na podstawie tego rodzaju żródeł dotyczących spraw lokalnych możliwe są wspomniane badania. Uważam, że są podstawy dla poparcia starań o uzyskanie grantu.”
Poznań, dnia 10 września 1994
Prof. dr Jerzy Topolski
ZW Nr 12(32) grudzień 1994