27.XI. 1992 r. – jeszcze przed oficjalnym powstaniem TPZW grupa działaczy skupiona wokół Jerzego Chumińskiego i Izby Regionalnej zorganizowała spotkanie władz samorządowych oraz społeczeństwa z delegacją krakowskiego Oddziału PAN z prof. Zbigniewem Perzanowskim i prof. Feliksem Kirykiem. W spotkaniu brał również udział prof. Józef Szymański. Prof.Kiryk wygłosił wykład pt. „ Najdawniejszy Wojnicz”.
25.V. 1993 r. – odczyt Kazimierza Bańburskiego na Pierwszym Walnym Zebraniu TPZW: „ Konspiracja galicyjska w latach trzydziestych i czterdziestych XIX w. w Wojniczu i okolicy”.
VII. 1993 r. – zorganizowanie prac wykopaliskowych przy ulicy Wolickiej w miejscu zwanym „Klasztor” lub „Boża Męka”.
1993 r. – pomoc w badaniach naukowych z zakresu etnografii prowadzonych przez prof. Czesława Robotyckiego z UJ.
22. II. 1995 r. – w ramach współpracy TPZW i Zarządu Gminy z PAN Oddział Kraków zorganizowano spotkanie, na którym wygłoszone zostały dwa wykłady:
prof. Jan Machnik – „Karpaty jako środowisko dla gospodarki ludzkiej w IV i III tysiącleciu przed Chrystusem”.
prof. Włodzimierz Ostrowski – „ Wpływ toksyczny czynników na zdrowie człowieka”.
21. X. 1997 r. – spotkanie z prof. Józefem Szymańskim na temat historii szkolnictwa w Wojniczu zorganizowane z okazji otwarcia nowych budynków szkoły.
21. XI. 1998 r. – spotkanie autorskie z Stanisławą Burdą.
19. III. 1999 r. – spotkanie z delegacją PAN Oddział Kraków poświęcone m.in. przygotowaniom do wydania monografii Wojnicza.
27. IX. 2003 r. – promocja II tomu monografii Wojnicza pt. „Najdawniejsza przeszłość Wojnicza i okolic”, połączona z otwarciem nowej sali ekspozycyjnej Izby Regionalnej. Spotkanie z autorami Jerzym Okońskim i Andrzejem Szpunarem.
25.IX. 2004 r. – spotkanie z prof. Józefem Szymańskim i konserwatorami pracującymi przy odnawianiu fresków, poświęcone wojnickiej kolegiacie.
19.I.2007 r. – Konferencja Regionalna na temat dziejów i zabytków Wojnicza zorganizowana z okazji przywrócenia praw miejskich z udzialem prof. Józefa Szymańskiego, konserwatora zabytków w Tarnowie mgra Andrzeja Cetery i tarnowskiego archeologa mgra Eligiusza Dworaczyńskiego.