Wystawy:
17.X. 1993 r.– wystawa i aukcja prac powstałych w czasie pleneru malarskiego „Ziemia Wojnicka 93” w dn. 16-19.IX.
W plenerze brali udział uczniowie Państwowych Liceów Sztuk Plastycznych z Nowego Wiśnicza i Tarnowa, a tematykę prac stanowiły obiekty zabytkowe w Wojniczu, Wielkiej Wsi, Więckowicach i Biadolinach Radłowskich.
16-19.X.1994 r. – Zainteresowania (Amatorzy i Profesjonaliści).
Wystawa zorganizowana z wielkim rozmachem. Zaprezentowano zbiory hobbystów Wojnicza i okolic.
9-17.IX.1995 r. – „Japonia oczami Japończyków”.
Na wystawie prezentowane były eksponaty ze zbiorów Izby Regionalnej (dary O. Mieczysława Mirochny), eksponaty przekazane TPZW przez Floragel i Jerzego Lamborów z Wielkiej Brytanii oraz wypożyczone z ich kolekcji drzeworyty i zwoje. Patronat nad wystawą objęło Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, a zorganizowana była z takim rozmachem i na takim poziomie, że prezentowano ją również na Zamku w Dębnie, w Centrum Manggha w Krakowie, w Gorzowie Wielkopolskim, Sandomierzu i Lublinie.
X.1995 r. – wystawa prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej przedstawiających wojnicki ratusz.
23.VIII.1998 r. – wystawa etnograficzna „W chałupie i zagrodzie”. Na Rynku zaprezentowano dawny sprzęt domowy i rolniczy.
7.XI. 1998 r. – wystawa prac Michała Mleczki „Kwiaty i pejzaże”.
Była to pierwsza wystawa zorganizowana w nowej sali wystaw przy Izbie Regionalnej utworzonej z inicjatywy TPZW i przy dużym wkładzie pracy jego członków.
12.XII.1998 r. – „Madonny, Anioły, Aniołki” – wystawa prac Eugeniusza Molskiego.
30.I.1999 r. – wystawa „Archeologia Wojnicza i okolicy”. Prelekcja Barbary Szpunar
11.IX.1999 r. – wystawa wydawnictw TPZW w ramach Dni Starostwa w Tarnowie .
11.XI.1999 r. – otwarcie wystawy „Polskie świątki”; zaprezentowano około 150 rzeźb w drewnie autorstwa Władysława Okasa z Jadownik. Część kolekcji artysta przekazał do Izby Regionalnej. Wystawa zorganizowana przy współpracy z GOK.
6.XII.1999 r. – wernisaż wystawy malarstwa prof. Józefa Machowskiego. Rodzina zmarłego prof. Machowskiego postanowiła 10 obrazów pozostawić w Izbie Regionalnej.
29.VII.200 r. – otwarcie wystawy fotografii artystycznej Tadeusza Sachy (Warszawa) pt. „Wędrówki z fotoaparatem”.
19.XII.1999 r. – wystawa fotografii „Pejzaż romantyczny” Krzysztof Stós przy współpracy z GOK.
18.III.2001 r. – Małopolskie kościoły drewniane w rysunkach Andrzeja B. Krupińskiego. Wystawa zorganizowana przy współpracy z GOK.
V.2002 r. – wystawa prac uczniów Szkoły Podstawowej biorących udział w konkursie historycznym „Wojnicz, Tarnów, Kraków – dzieje i zabytki”.
10.I.2007 r. – wystawa „W kręgu haftu krakowskiego”, połączona z prelekcją starszego kustosza Muzeum Etnograficznego w Tarnowie p. Marii Cetery.
18-19.I.2007 r. – wystawa TPZW i jego działalność” zorganizowana z okazji przywrócenia praw miejskich i wzbogacona artystycznymi wizjami wojnickich zabytków wykonanymi przez członków Pracowni Fotograficznej FOTUM.
Koncerty:
3. V. 1995 r. – koncert fortepianowy Iwo Załuskiego (Anglia), zorganizowany przez TPZW z okazji Święta Narodowego 3 Maja. Koncert odbył się na Zamku w Dębnie. Iwo Załuski poruszony wiadomościami o powiązaniach z Wojniczem jego przodka, Andrzeja Stanisław Załuskiego biskupa krakowskiego i urzeczony kościółkiem św. Leonarda, postanowił dochód z jednego ze swych koncertów w Polsce przeznaczyć na potrzeby tegoż kościoła.
18.VI. 1995 r. – koncert 45 – osobowej młodzieżowej orkiestry dętej z Wielkiej Brytanii (Manchester). Koncert odbył się na Rynku w Wojniczu, trwał półtorej godziny. Członkowie orkiestry złożyli kwiaty pod Pomnikiem Lotników Alianckich w Dębinie Zakrzowskiej.
10.IX. 1995 r. – koncert fortepianowy japońskiej pianistki Megumi Ito zorganizowany przez TPZW z okazji otwarcia wystawy „Japonia oczami Japończyków”. Koncert odbył się na Zamku w Dębnie.
Wyklady, spotkania i inne przedsięwzięcia:
27.XI. 1992 r. – jeszcze przed oficjalnym powstaniem TPZW grupa działaczy skupiona wokół Jerzego Chumińskiego i Izby Regionalnej zorganizowała spotkanie władz samorządowych oraz społeczeństwa z delegacją krakowskiego Oddziału PAN z prof. Zbigniewem Perzanowskim i prof. Feliksem Kirykiem. W spotkaniu brał również udział prof. Józef Szymański. Prof.Kiryk wygłosił wykład pt. „ Najdawniejszy Wojnicz”.
25.V. 1993 r. – odczyt Kazimierza Bańburskiego na Pierwszym Walnym Zebraniu TPZW: „ Konspiracja galicyjska w latach trzydziestych i czterdziestych XIX w. w Wojniczu i okolicy”.
VII. 1993 r. – zorganizowanie prac wykopaliskowych przy ulicy Wolickiej w miejscu zwanym „Klasztor” lub „Boża Męka”.
1993 r. – pomoc w badaniach naukowych z zakresu etnografii prowadzonych przez prof. Czesława Robotyckiego z UJ.
22. II. 1995 r. – w ramach współpracy TPZW i Zarządu Gminy z PAN Oddział Kraków zorganizowano spotkanie, na którym wygłoszone zostały dwa wykłady:
prof. Jan Machnik – „Karpaty jako środowisko dla gospodarki ludzkiej w IV i III tysiącleciu przed Chrystusem”.
prof. Włodzimierz Ostrowski – „Wpływ toksyczny czynników na zdrowie człowieka”.
21. X. 1997 r. – spotkanie z prof. Józefem Szymańskim na temat historii szkolnictwa w Wojniczu zorganizowane z okazji otwarcia nowych budynków szkoły.
21. XI. 1998 r. – spotkanie autorskie z Stanisławą Burdą.
19. III. 1999 r. – spotkanie z delegacją PAN Oddział Kraków poświęcone m.in. przygotowaniom do wydania monografii Wojnicza.
27. IX. 2003 r. – promocja II tomu monografii Wojnicza pt. „Najdawniejsza przeszłość Wojnicza i okolic”, połączona z otwarciem nowej sali ekspozycyjnej Izby Regionalnej. Spotkanie z autorami Jerzym Okońskim i Andrzejem Szpunarem.
25.IX. 2004 r. – spotkanie z prof. Józefem Szymańskim i konserwatorami pracującymi przy odnawianiu fresków, poświęcone wojnickiej kolegiacie.
19.I.2007 r. – Konferencja Regionalna na temat dziejów i zabytków Wojnicza zorganizowana z okazji przywrócenia praw miejskich z udzialem prof. Józefa Szymańskiego, konserwatora zabytków w Tarnowie mgra Andrzeja Cetery i tarnowskiego archeologa mgra Eligiusza Dworaczyńskiego.