Zwycięzcy z wojnickiego gimnazjum


Uczniowie z wojnickiego gimnazjum odnoszą kolejne sukcesy naukowe. Konrad Jakubowski uczeń klasy 3 Publicznego Gimnazjum im św. Kingi w Wojniczu zdobył I miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”.

Konkurs  odbył się w dniu 19 marca pod Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, a  organizowany był  przez  oddział Tarnów- Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, MCDN ODN oraz Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie. W konkursie uczestniczyli reprezentanci 45 szkół województwa małopolskiego i podkarpackiego. W czerwcu  Konrad i pozostali laureaci będą mieli  możliwość ubiegania się w Krakowie o prestiżowy certyfikat językowy Instytutu Goethego.

Najlepszy w Małopolsce okazał się także uczeń klasy II a  – Adrian Krzemiński. Został zwycięzcą Małopolskiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Jako jedyny w województwie uzyskał maksymalną ilość punktów pokonując blisko dwustu uczestników konkursu, w większości uczniów klas trzecich. Sukces Adriana jest wynikiem jego ciężkiej pracy oraz opieki naukowej Pani mgr Zuzanny Strojny.

Adrian Krzemiński, foto: R. Bojdo