Zimowisko dobiegło końca


Radość, zabawa, sport oraz edukacja  towarzyszyły w czasie ferii zimowych uczestnikom zimowiska zorganizowanego przez Szkołę Podstawowa im. św. Jana Kantego w Wojniczu dla dzieci z terenu gminy Wojnicz. W zimowisku wzięło udział ponad 100 dzieci. W tym czasie między godziną 8:00 a 15:00 każde dziecko pozostawało pod opieką wychowawcy, a także miało zapewnione  trzy posiłki.

Dla chętnych do skorzystania z tej  formy spędzania wolnego czasu przygotowano wiele ciekawych zajęć i atrakcyjnych wycieczek. Stałym punktem zimowiska stały się warsztaty kulinarne – w tym roku doskonalono umiejętność przyrządzania sałatki owocowej. Jak przystało na karnawał, nie zabrakło również dobrej zabawy z Pracownią „Jaszczury i przyjaciele”.

Uczestnicy zimowiska mieli  również okazję m.in. odwiedzić kręgielnię w Brzesku, obejrzeć film w wyremontowanym  kinie Wawel czy też pobawić się w parku zabaw. Poza zajęciami typowo rekreacyjnymi dzieci uczestniczyły także w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie  na wystawie pt.„ Wszystko jest liczbą”, na której dowiedziały się m.in., jak przeprowadzić dowód na twierdzenie Pitagorasa, a także czym jest są: trójkąt Pascala, fraktale  i grafy. Ciekawym punktem programu zimowiska były  też warsztaty biblioteczne  przygotowane przez panie z Publicznej Biblioteki w Wojniczu.

Na zakończenie uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszyscy byli zadowoleni  i pełni wrażeń. Już teraz zapraszamy na wakacyjną półkolonię!

Fot. SP w Wojniczu