Zimowisko 2018


   

Dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Wojnicza – Tadeusza Bąka, już po raz kolejny odbyło się zimowisko dla najmłodszych mieszkańców z naszej Gminy. W zimowisku odbywającym się w pierwszym tygodniu ferii wzięło udział 160 dzieci. Organizator – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Wojniczu z Dyrektor Magdaleną Sakowską na czele przygotowała wiele atrakcyjnych zajęć, dzięki którym uczniowie mogli bezpiecznie i w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Uczestnicy zimowiska mieli okazję m.in. odwiedzić Zakątek Urwisów, Figle Migle, wykazać się sprawnością na ściance wspinaczkowej, uczestniczyć w lekcji karate czy zagrać w piłkę na sali gimnastycznej.

Obok zajęć typowo rekreacyjnych w programie zimowiska znalazły się także propozycje o charakterze edukacyjnym, dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. Odbyły się warsztaty plastyczne, kulinarne i taneczne, a także projekcja filmu w kinie Wawel. Uczestnicy zimowiska korzystając z bonu kultury, wzięli udział w warsztatach pt.: ,,Jak czytać portret staropolski” odbywających się w Ratuszu w Tarnowie oraz uczestniczyli w Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach w zajęciach zatytułowanych: ,,Wspomnienia ze szkolnej ławy”.
Radosna atmosfera i pozytywne komentarze dzieci są dowodem na to, że tak spędzony wolny czas podczas ferii jest świetną alternatywą dla komputera i telewizji.