Malarstwo Kamila Kukli w Galerii „Findrówka”


 Wernisaż wystawy malarstwa Kamila Kukli zainauguruje 27 listopada o godz. 18.00 działalność  Galerii Findrówka, która znajdzie miejsce w kamienicy Nr 29 (sala obok Izby Regionalnej) przy wojnickim rynku.

 Będzie to pierwsza z cyklu wystaw organizowanych wspólnie z Ewą Łączyńską-Widz (dyrektor Galerii Miejskiej BWA w Tarnowie). Do Wojnicza przyjedzie prosto z prologu Festiwalu ArtFest. Z tej okazji dyrektor tarnowskiej Galerii przygotowała dla mieszkańców Wojnicza niespodziankę. W najnowszym numerze „Merkuriusza Wojnickiego” znajduje się kupon konkursowy. Należy go wypełnić, odpowiedzieć na pytanie: czyje imię nosi Festiwal ArtFest od 2011 roku?, następnie wyciąć i przynieść ze sobą na niedzielną wystawę. Losowanie wyłoni zwycięzców, którzy zdobędą podwójne zaproszenia na wszystkie biletowane atrakcje festiwalu, a więc koncerty Gaby Kulki, Czesława Mozila i spektakl teatralny „Skarpetki, opus 124” w reżyserii Macieja Englerta, w doborowej obsadzie Piotra Fronczewskiego i Wojciecha Pszoniaka.

   Honorowy patronat nad wystawą objął burmistrz Wojnicza Jacek Kurek, natomiast patronat medialny „Gazeta Krakowska”.

Kamil Kukla (ur. 1989 w Tarnowie) – zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem, tworzy muzykę. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Tarnowie, obecnie student IV roku na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Grafiki.

Wystawy indywidualne:
2008 – Tarnów, BWA Galeria Miejska (Galeria Mała)
2008 – Mszana Dolna, Folwark Stara Winiarnia

Wystawy zbiorowe:
2011 – Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi
2011 – Wystawa prac studentów krakowskiej ASP, Galeria Onamato, Kraków
2011 – 7 Ogólnopolskie Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu
2011 – European Print Exibition, Somerville, USA
2010 – „Warsztaty rysunkowe Harenda 2010”, Kraków, Galeria PWST
2007 – „Trzy style”, Tarnów, kawiarnia Alchemik
2007 – Druga wystawa z cyklu „Galeria Młodych”, Tarnów, Muzeum Okręgowe