Wojniczanie w eliminacjach Pucharu Tarnowa MTB 2012


W niedzielę 15 kwietnia w Lasku Lipie miała miejsce I Eliminacja PT MTB 2012. Była to już XVIII edycja najstarszych w Polsce zawodów MTB z cyklu cross country (XC).  Pogoda niestety nie dopisała – relacjonuje Marcin Bialik z Sekcji Kolarskiej Publicznego Gimnazjum w Wojniczu – rywalizowaliśmy w deszczu i chłodzie, ale ogólna atmosfera zawodów działała rozgrzewająco. Trasa była wymagająca kondycyjnie, a korzenie, błoto i strome krótkie podjazdy po piachu dawały się mocno we znaki.

W eliminacjach najlepiej wypadły dziewczyny Klaudia i Patrycja Zaucha, zajmując IV i VI miejsce w kategorii Dziewczęta I. Udekorowano również Olgę Latwaską (VI miejsce), Jacka Korca (VI miejsce), Wojtka Banasia (VIII miejsce w kategorii Dzieci Starsze), Marcina Bialika (VI miejsce kategoria Masters II), Kubę Cierniaka (XIII miejsce), Szymka Oszusta (XVIII miejsce – kategoria Młodzik), Piotra Krupę (X miejsce, kategoria Junior Młodszy) i Michała Kwapniewskiego (X miejsce, kategoria Junior).

Punkty do klasyfikacji generalnej zostały zdobyte. O następne walczymy 20 maja na Górze św. Marcina w Tarnowie – zapowiada Marcin Bialik.

  Foto:   

https://picasaweb.google.com/118137039037616666993/15042012PucharTarnowaMTb 

https://picasaweb.google.com/Angelina.Slomska/2012_04_15_Puchar_Tarnowa_MTB_Lipie#