Witamy na nowej stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy!

Strona miejska jest jednym z podstawowych narzędzi komunikacyjnych, wpływa również na nasz wizerunek, w związku z czym postanowiliśmy ją uwspółcześnić, zwiększyć poziom zabezpieczeń, usprawnić i zadbać o jej przejrzystość. Zmieniony został zarówno układ zakładek, jak i szata graficzna.

 

Strona oparta jest o system zarządzania treścią WordPress – wzbogacony komercyjnymi rozszerzeniami, dodatkowo zwiększającymi komfort pracy użytkowników systemu oraz dostosowujące system do najwyższych wymagań pod kątem SEO/SEM (optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych). WordPress to system wykorzystywany przez miliony stron internetowych na całym świecie, powszechnie uznawany za jeden z wiodących systemów zarządzania treścią.

Autorem projektu oraz wdrożenia systemu jest Krzysztof Gzyl – webmaster z ŁadneStrony.net, a także grafik i informatyk jednej z tarnowskich instytucji. Zdobywca I nagrody za portal miasta Tarnowa (www.tarnow.pl) w III Konkursie na najlepszą stronę internetową powiatów, miast, gmin, sołectw i organizacji pozarządowych w Małopolsce 2010, oraz wyróżnienia w konkursie „Złote Formaty 2008” za stronę www.it.tarnow.pl.