Wielka Wieś dla matek


W święto Mam – 26 maja 2013 roku, w kościele parafialnym w Wielkiej Wsi po raz kolejny odbyła się uroczysta Msza Święta, połączona z montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów i absolwentów ZSPiG w Wielkiej Wsi, pod czujnym okiem Pani mgr Grażyny Grabowskiej i Pani mgr Barbary Jewuły. Jest to już tradycja, bowiem od lat młodzież w podziękowaniu mamom za trud wychowania, przygotowuje takie spotkania, które są ich podziękowaniem oraz swoistym „muzycznym prezentem” i zawsze spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem.

      Ten niedzielny poranek, również okazał się wspaniałym sposobem na podziękowanie za miłość matczyną. Podczas recytacji wierszy, czy śpiewu piosenek, w niejednym oku można było dostrzec łzę wzruszenia. Jednak oprócz pieśni skierowanych do naszych mam takich jak : „List do Matki”, czy „Najmilejsza w życiu jest mi mama” , nie zabrakło i odniesienia do Maryi, której młodzież w podzięce złożyła również kwiaty.

      Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich, niezapomnianych chwil, iż to nie koniec, a dopiero początek i ta tradycja będzie kontynuowana jeszcze przez wiele lat, albowiem nasze Mamy zasługują przecież na to, co najpiękniejsze.