Walentynkowa akcja mundurowych


W niedziele 10 lutego 2019 r. w remizie OSP Debina Łętowska na apel strażaków, policjantów i Klubu HDK PCK przy OSP Zakrzów odpowiedziało 33 Dawców, którzy oddali prawie 15 litrów krwi. Akcję wspierali policjanci zrzeszeni w Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Tym razem mundurowi spowodowali, że wszystkie serca w okolicy dodatkowo włączyły się w akcję zbiórki zakrętek. Podczas słonecznej niedzieli przybyło bardzo dużo dzieci wraz z całymi rodzinami. Widok małych pociech, które niosły ze sobą do remizy woreczki pełne zakrętek budził emocje radości i zachwytu. Celem zbiórki tak ogromnej ilości nakrętek jest pomoc dla 10 – miesięcznej Jagódki, która potrzebuje wsparcia na kosztowne leczenie i rehabilitację oraz zakup protez rączek. Dzieci, młodzież i rodzice którzy wsparli walentynkowe akcję  okazali bynajmniej największe serce w okolicy pomagając potrzebującym.

Najmłodsi mogli z bliska zobaczyć prawdziwe policyjne akcesoria oraz policyjny radiowóz a także uzyskać porady jak bezpiecznie korzystać z czasu wolnego. Starsi otrzymali szereg wskazówek i porad o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o zagrożeniach jakie niesie za sobą okres przejściowy zimowo-wiosennym.

Strażaków i policjantów rozpiera duma, że mogą wspólnie z mieszkańcami naszego tarnowskiego powiatu organizować tak szlachetne działania.