VII Gminne Zawody w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Wojnicza


 W piątek 6 maja, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego oraz Publiczne Gimnazjum im. św. Kingi w Wojniczu już po raz siódmy zorganizowały Gminne Zawody w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Wojnicza.
Celem wydarzenia była popularyzacja sportu rowerowego i rekreacji jako formy aktywnego wypoczynku. Impreza odbyła się na zakończenie kampanii  „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
Zawody, podobnie jak w ubiegłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział 144 zawodników, którzy startowali w sześciu kategoriach wiekowych. Zawodnicy ścigali się na różnych długościach tras. Najkrótszy wyścig odbył się na jednej pętli, natomiast najdłuższy na pięciu okrążeniach, czyli na dystansie ok.8 km. Zawody miały zasięg ponadgminny, gdyż do udziału zgłosili się również uczniowie z tarnowskich szkół. Trasę przygotował nauczyciel wychowania fizycznego z gimnazjum – Marcin Bialik, który również poprowadził zawody.
Uroczystego otwarcia dokonali policjanci z wojnickiego komisariatu, a zmagania zawodników obserwował reprezentujący burmistrza, jego zastępca – Wojciech Janus.
Na zakończenie zawodów zostały wręczone medale, dyplomy, nagrody oraz ufundowane przez burmistrza puchary.

VII Gminne Zawody w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Wojnicza – wyniki