Uwolnij książkę

Zachęcamy do dzielenia się książkami w akcji BookCrossingu. Akcja została zainaugurowana 22 maja w kinie Wawel, podczas imprezy „Z książką za pan brat” zorganizowanej przez Klub Aktywnych Kobiet, Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego, Gminną Bibliotekę Publiczną, Księgarnię Norbert Kieć i Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu. W bogatym programie znalazła się inscenizacja baśni braci Grimm „Czterej muzykanci z Bremy”, brawurowo wykonana przez uczniów Szkoły Podstawowej, występy Tomka Janasa ze swoimi dziećmi i Pawła Zyguckiego, konkursy i quizy dla publiczności, sprzedaż tomików poezji Jacka Józefczyka, z których dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Pauliny Jewuły i kiermasz książek ze Złotej Listy Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta Dzieciom. W Wojniczu dzieciom czytały znane osoby z różnych lokalnych środowisk, m.in. burmistrz Jacek Kurek, Kazimiera Nosek, Krzysztof Aloksa, Beata Padło, Danuta Malec, Mieczysław Kawa, Kamil Strojny.

BookCrossing to zjawisko, które powstało w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i niemal od razu objęło zasięgiem cały świat. Idea jest prosta. Wystarczy zostawić książkę w strefach darmowej wymiany książek (w Wojniczu są nimi Biblioteka Szkoły Podstawowej i Gminna Biblioteka Publiczna) po to, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu.

Jeśli chcesz wziąć udział w akcji BookCrossing:

  • przynieś do biblioteki książkę, którą chciałbyś podzielić się z innymi (w razie potrzeby bibliotekarz przeprowadzi Cię przez procedurę rejestracji)
  • książka dostanie numer BIP, który zostanie spisany przez bibliotekarza na specjalnej karcie i wklejony do książki
  • możesz również samodzielnie uwolnić książkę rejestrując się na stronie: www.bookcrossing.pl
  • jeśli książka posiada etykietę z e-mailem biblioteki, wyślij na ten adres wiadomość o treści: znalazłem książkę, nr id… umożliwi to śledzenie losów książek
  • informacje na temat książek uwalnianych z bibliotecznych półek znajdziesz na stronie http//:spwojnicz.internetdsl
  • książkę przekaż kolejnej osobie lub zwróć ją na półkę, tak by miała możliwość znalezienia nowego czytelnika

Odwiedź strefy darmowej wymiany książek:

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu

ul. Szkolna 10

tel. 14 6790 019

e-mail: biblioteka.szp.wojnicz@op.pl

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek

7.30-13.30

wtorek, środa

7.30-14-30

czwartek-piątek

7.30-12.30

 

Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Długa 82

32-830 Wojnicz

tel. 14 6790 069

e-mail: bibliotekawojnicz@interia.pl

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek, środa, czwartek:

8.00-16.00

wtorek, piątek:

8.00-18.00