Uczniowie w Wielkiej Wsi grają na konsoli


W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wielkiej Wsi ruszył program Monwolker Fundacji PRO Sport. W kampanii biorą udział jedynie dwie szkoły z terenu powiatu tarnowskiego – jedna miejska: SP nr 2 w Tarnowie, druga wiejska ZSPiG w Wielkiej Wsi.

Program zachęca dzieci do aktywnego spędzania czasu poprzez ruch. Prosty zestaw: TV + konsola do gier wraz z grami sportowymi, daje niezwykły efekt. Dzieci nie siedzą bezczynnie na korytarzach w przerwach między lekcjami a czas na świetlicy jest aktywnie spędzony.

Na górnym korytarzu w szkole w Wielkiej Wsi rozłożone jest stanowisko do gry: telewizor z konsolą XBOX a uczniowie mają do wyboru 10 gier ruchowych. Ruch i rywalizacja, skoki, rzuty biegi… a to wszystko na 15 m2. Uczniowie cały czas trenują oblewając się potami, u chłopców króluje boks i koszykówka, u dziewczyn kręgle.

Idea jaka przyświeca temu projektowi to pokazać, że świat wirtualny może być wykorzystany do budowania tężyzny fizycznej. Program walczy o Polską zdrową młodzież, bez wad postawy, otyłości i z wpojonymi zasadami fair play – Wielka Wieś ma szansę to spróbować.