Izba Regionalna im. ks. Jana Królikiewicza
Zajmuje pomieszczenia kamienicy przy Rynku 29, gdzie urządzono stałe ekspozycje zbiorów: salę ilustrującą historię miasta, izbę wiejską, wnętrze domu mieszczańskiego, salę ekspozycyjną poświęconą historii chleba i rzemiosła.
Izba Regionalna w Wojniczu powstała w 1969 r z inicjatywy ks. Jana Królikiewicza, wielkiego miłośnika Wojnicza i jego historii. Po tym jak ówczesne władze nie zezwoliły na założenie Towarzystwa Miłośników Wojnicza ks. Królikiewicz doprowadził do powstania w Wojniczu Koła PTTK im. Seweryna Goszczyńskiego, w którym skupił nie tylko miłośników turystyki, ale również entuzjastów Wojnicza. Jednym z ich pierwszych działań było właśnie utworzenie Izby Regionalnej. W ten sposób uchroniono od bezpowrotnego zniszczenia wiele cennych zabytków. Przez wiele lat Izba nie miała odpowiedniego lokalu i była przenoszona w różne miejsca. W 1983 r. Koło PTTK podjęło dramatyczną decyzję o wstrzymaniu działalności Izby Regionalnej a zbiory zmagazynowano w prywatnych pomieszczeniach ks. Jana Królikiewicza. Dopiero w 1987 r. władze gminy przeznaczyły dla Izby nowe pomieszczenie (Rynek 29 – Findrówka) i urządzono w nim ładną, estetyczną ekspozycję zbiorów. Uroczyste otwarcie, w którym uczestniczył nawet Ks.Biskup Władysław Bobowski, odbyło się 10 listopada 1990 r.
Aktualne zbiory Izby Regionalnej liczą ponad dwa tysiące eksponatów. Część z nich jest umieszczona w kilku magazynach.
Izba jest czynna od maja do końca września w każdą niedzielę od godz.10:30 do 12:30.
W innych terminach można zwiedzać po wcześniejszym uzgodnieniu
z panią Teresą Dumanową pod nr tel. 665 529 444 lub (14) 6790-064.
W ciągu roku szkolnego prowadzone są lekcje historii dla młodzieży szkolnej. W planach TPZW jest przekształcenie Izby w Muzeum Ziemi Wojnickiej oraz utworzenie małego skansenu.