Szkolny teatr JAGA z SP w Wojniczu zdobywa nagrody


     Dnia 14 i 15 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku odbyły się  Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży. O nagrodę „Diamentowe Lustro” walczyły 22 zespoły teatralne z powiatów: brzeskiego, tarnowskiego, dąbrowskiego, bocheńskiego.
      Dzieci z wojnickiej szkoły wystąpiły w pantomimie do poematu symfonicznego – „Uczeń czarnoksiężnika”.   Autorem muzyki jest Paul Dukas, a treści literackiej J.W.Goethe. Scenariusz i reżyseria spektaklu – Bernadetta Brzuchacz.

       Pantomima stanowi przestrogę przed używaniem czarów i  brakiem posłuszeństwa wobec starszych. Barwna akcja była urozmaicona czarodziejskimi efektami i wspaniałą grą następujących uczniów:

Czarnoksiężnik – Filip Boda                                                                  

Uczeń Czarnoksiężnika – Anna Czernecka

Miotła – Sylwia Gurgul

Miotełki – Magdalena Chemłowska, Katarzyna Kołcz, Patrycja Karaś, Anna Tworkiewicz.

Szafa – Kinga Jękosz

Fotel – Emilia Kozak

      

Jury w składzie:                                                                                                   –  dr hab. Ziuta Zającówna, aktorka, reżyser, wykładowca PWST w Krakowie,

– Jacek Milczanowski, aktor, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych,

– Bogdan Słomiński, aktor Narodowego Teatru Starego w Krakowie,

jednogłośnie  przyznali główną nagrodę, czyli Diamentowe Lustro, szkolnemu teatrowi JAGA. Zespół został zakwalifikowany do   II etapu. Wystąpi na  Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych BAJDUREK w Nowym Sączu.

        Duże podziękowania należą się rodzicom, którzy pomogli zawieź dzieci oraz rekwizyty na przedstawienia ( p. Jadwidze Kołcz, p. Kindze Gurgul,  p. Piotrowi Czerneckiemu).  W zachwyt wprawiła aktorów
 i widzów czarodziejska, rustykalna  szafa, wykonana przez p. Andrzeja Kołcza.

         Gratulujemy sukcesu młodym aktorom.