Świąteczna paczka


Szanowni Mieszkańcy Gminy Wojnicz

Ucieszyła mnie możliwość wzięcia udziału w tegorocznej akcji charytatywnej „Świąteczna paczka”. Jest mi bardzo miło, że dołączyłem do szerokiego grona darczyńców. Świadomość tego, jak ogromną radość możemy sprawić komuś naszym podarkiem jest bezcenna, dlatego również Państwa zachęcam do finansowego wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

„Świąteczna paczka” to przedsięwzięcie organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Podola, które od lat daje radość i nadzieję najbardziej potrzebującym dzieciom polskiego pochodzenia mieszkającym w Krysowicach na Ukrainie. Dzięki inicjatywie pana Jana Szczerby – po raz pierwszy i miejmy nadzieję, że nie ostatni – również mieszkańcy gminy Wojnicz będą mieli możliwość przyłączenia się do tej szczytnej akcji. O tragicznej sytuacji materialnej polskiej społeczności na Kresach od lat alarmują rodzimi kapłani pracujący na Ukrainie. Najbardziej poszkodowane są dzieci – niedożywione, bez środków higienicznych, ubrań, czy przyborów szkolnych. Stowarzyszenie pragnie chociaż częściowo zaradzić tej sytuacji, a przy okazji też umocnić więzi Polaków na Kresach z Ojczyzną.

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są okazją do okazania serca bliźnim i sprawienia uśmiechu na twarzach ubogich dzieci. To wyjątkowy czas radości, rodzinnych spotkań i dzielenia się prezentami. Spróbujmy w tym roku pomyśleć o nim inaczej. Podzielmy się radością i miłością z tymi, których nie znamy – z biednymi dziećmi naszych rodaków z Kresów. Dzięki Państwa ofiarności zostaną przygotowane mikołajkowe paczki, w których znajdą się m.in. przybory szkolne, słodycze, zabawki i wiele innych przedmiotów, które można zamknąć w świątecznej paczce. Podarunki trafią bezpośrednio do potrzebujących, rozdane zostaną w parafii, szkole i ochronce w Krysowicach.

Z góry składam serdeczne podziękowania, licząc na zrozumienie i wsparcie akcji.

                                                                      Z wyrazami szacunku

                                                                       Burmistrz Wojnicza

                                                                          Jacek Kurek

 

 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w akcji, prosimy o kontakt z p. Janem Szczerbą pod nr tel.:

(14) 631-98-30

lub

(14) 679-06-66

do środy 30 listopada włącznie.