Sukces wojnickich kolarzy

Bardzo dobrze spisali się kolarze wojnickiego UKS-u w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego, które odbyły się w niedzielę, 20 maja w Olkuszu.

Na zawody będące eliminacjami do XVII Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2012 w malowniczych sceneriach zamku Rabsztyn koło Olkusza wojniccy zawodnicy w niedzielę wczesnym rankiem wyruszyli w bojowych nastrojach.  – Pogoda była przepiękna, teren trasy zawodów to szuter, skały, korzenie, trawa, muldy ziemne, po prostu czyściutkie MTB. Pętla liczyła około 2,5-3,5 km w zależności od kategorii. Jak to na XC,  jeździliśmy po 3-6 okrążeń w zależności od kategorii – relacjonuje Marcin Bialik.

Zawodnicy z Wojnicza spisali się znakomicie, zajmując wysokie miejsca w pięciu z dziewięciu kategorii. – Nasza drużyna prezentuje bardzo dobry poziom dzięki bardzo dobrze przepracowanej zimie i regularnym treningom – podsumowuje Marcin Bialik.

Szczegółowe wyniki wojnickich cyklistów prezentują się następująco:
Olga Latawska – V miejsce w kategorii młodzik
Klaudia Zaucha – I miejsce w kategorii junior młodszy
Paulina Zaucha – II miejsce w kategorii junior młodszy
Michał Jasielski – I miejsce w kategorii junior młodszy
Piotr Krupa – II miejsce w kategorii junior młodszy
Bartłomiej Kluska – IV miejsce w kategorii junior młodszy
Michał Kwapniewski – I miejsce w kategorii junior
Marcin Bialik – II miejsce w kategorii Masters

– Samo zajęcie szóstego miejsca jest już wielkim sukcesem, bo stanowi kwalifikację do Mistrzostw Polski, które odbędą się 2 września w Kielcach – podkreśla Marcin Bialik.  – Chciałbym gorąco podziękować ojcu Michała Jasielskiego za poświęcony niedzielny czas, samochód i cierpliwość – dodaje.

Więcej informacji na: http://www.familycup.com.pl/index.php?option=com_picaweb&Itemid=71 oraz http://www.ukspgwojnicz.bloog.pl