Sportowy sukces wojnickich gimnazjalistów

W środę 28 maja 2014r. na stadionie Unii w Tarnowie rozegrano Finał Powiatowej Drużynowej Ligi LA. Startowały reprezentacje dziewcząt i chłopców z gimnazjów Powiatu Tarnowskiego Ziemskiego. Stawką był awans na zawody wojewódzkie do Krakowa jako reprezentant powiatu. Zawodnicy z wojnickiego gimnazjum zwyciężyli w kategorii DZIEWCZĄT uzyskując 1297 pkt.  i w kategorii CHŁOPCÓW uzyskując 1134 pkt. Dziewczęta tryumfowały w sztafecie 4 x 100 m oraz w sztafecie szwedzkiej (400 m, 300 m, 200 m, 100 m). Chłopcy wygrali rywalizację w sztafecie szwedzkiej, a w sztafecie 4×100 m zajęli drugie miejsce, zdobywając puchary i medale (42 złote, 4 srebrne). Najwięcej, aż 140 pkt. zdobył Nikodem Malec pchając kule na odległość 13,03 m.

Blacha Adrian – 1000 m.

Do zawodów uczniów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Eleonora Mrożek, mgr Marcin Bialik i mgr Mirosław Borawski.