Ruszył Klub Aktywnych Kobiet


W środę 23 marca o godz. 18.00 w Domu Grodzkim rozpoczęło się pierwsze spotkanie w ramach Klubu Aktywnych Kobiet. Przy okazji inauguracji działań klubu, pod hasłem „Powitania wiosny”, wojnickie przedszkolaki zaprezentowały muzyczno-taneczny program, zaś licznie zgromadzone panie (choć nie zabrakło również panów) biesiadowały przy suto zastawionych stołach, rozkoszując się własnoręcznie przygotowanymi potrawami.

Klub Aktywnych Kobiet to inicjatywa małżonki burmistrza, Pani Zofii Kurek, której celem jest zintegrowanie i podniesienie poziomu aktywności mieszkanek Wojnicza i okolic, oraz stworzenie im okazji do spotkań i dobrej zabawy.

W klubie można spotkać rozmaite kobiety, młode, dojrzałe, matki, żony, panie o różnych zawodach i różnym doświadczeniu. Organizowane w każdą pierwszą środę miesiąca spotkania stworzą im możliwość wyjścia z domu i spędzenia czasu w przyjaznym i ciekawym towarzystwie.

Klub Aktywnych Kobiet planuje realizować szeroko zakrojone działania, po to, żeby zaangażować jak największą liczbę sympatyczek. Zrzeszone w nim kobiety będą mogły między innymi odkrywać w sobie nowe pasje, pogłębiać i zdobywać wiedzę z wielu dziedzin, propagować aktywność fizyczną, kulturalną, wymieniać się doświadczeniami, a przy tym wszystkim miło spędzać czas. Wszystko wskazuje na to, że płeć piękna nie będzie się nudzić i żałować czasu spędzonego w klubie. Pierwsza – ciesząca się dużym powodzeniem impreza – pokazała, że Wojnicz ma szanse zostać miastem aktywnych kobiet.

Fot. R.Bojdo