„Rodzinne Rajdy Rowerowe” w Ciężkowicach, Wojniczu i Zakliczynie


„Rodzinne Rajdy Rowerowe” to projekt realizowany przez Lokalną Grupę Działania Dunajec-Biała przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Projekt ten skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa małopolskiego i ma na celu popularyzację turystyki rowerowej, promocję zdrowia oraz propagowanie prozdrowotnych postaw spędzania wolnego czasu. W ramach „Rodzinnych Rajdów Rowerowych” chcemy przyzwyczaić mieszkańców Małopolski, w tym całe rodziny, do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

 

W ramach projektu w okresie od lipca do września 2017 roku odbędzie się 9 bezpłatnych rajdów rowerowych o charakterze rekreacyjno-sportowym w każdym z subregionów Małopolski:

  • Małopolska Zachodnia – Przeciszów – 08 lipca 2017 roku
  • Subregion tarnowski – Ciężkowice – 09 lipca 2017 roku
  • Subregion tarnowski – Wojnicz – 16 lipca 2017 roku
  • Subregion tarnowski – Zakliczyn – 22 lipca 2017 roku
  • Subregion podhalański – Rabka – 30 lipca 2017 roku
  • Subregion sądecki – Gmina Korzenna – 06 sierpnia 2017 roku
  • Krakowski Obszar Metropolitalny (KOM) – Nowy Wiśnicz – 27 sierpnia 2017 roku
  • Małopolska Zachodnia – Wygiełzów – 03 września 2017 roku
  • Subregion tarnowski – Pleśna – 10 września 2017 roku

 

Na organizację „Rodzinnych Rajdów Rowerowych” w ramach projektu zaplanowano przebieg tras
o różnym stopniu trudności. Same trasy dostosowane będą do różnych możliwości fizycznych uczestników – w każdym rajdzie zaplanowano trasę Mini/Small – dla dzieci i osób początkujących, trasę Midi/Medium – dla osób średniozaawansowanych oraz trasę Maxi/Large – dla rowerzystów mających dobrą kondycję i ambicje sportowe.

Rajdom będą towarzyszyć konkursy, gry i zabawy na świeżym powietrzu np. układanie specjalnie przygotowanych puzzli, tak by w sposób maksymalny zachęcić ludzi do udziału w tych wydarzeniach, dodatkowo odbędą się różnego rodzaju zawody dla dzieci.

Na trasie rajdu będą zorganizowane konkurencje o charakterze rekreacyjno-sportowym. Część
z planowanych do realizacji imprez rowerowych może być organizowana przy okazji innych ważnych wydarzeń kolarskich w regionie.

W ramach realizowanej imprezy przeprowadzone zostaną również działania na rzecz osób niepełnosprawnych integrujące ich z osobami pełnosprawnymi poprzez wspólne uczestnictwo
w grach, zabawach, konkursach towarzyszących rajdom, ponad to będziemy promować zdrowe nawyki żywieniowe wraz z małopolską żywnością wysokiej jakości jak np. produkty ekologiczne, co wpisuje się w dzisiejsze trendy. Promocją obejmiemy też zdrowy tryb życia na który składa się uprawianie  sportu i właściwe odżywianie, z czego Małopolanie zdają sobie sprawę coraz powszechniej.

Wszystkie rajdy będą imprezami bezalkoholowymi.  Dla 200 pierwszych zarejestrowanych osób,
w ramach każdego rajdu, przewidziano bezpłatny bufet, ciepły posiłek, dyplom za udział
w rajdzie i  medal. Zarejestrowani uczestnicy rajdów otrzymają różnego rodzaju odblaski na rower/ubranie czy materiały informacyjne mające na uwadze zwrócenie ich uwagi na zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza o późnej porze. 

 

Na starcie poszczególnych rajdów każdy z uczestników otrzyma bezzwrotny numer startowy, mapkę trasy, informator rajdowy z zasadami rajdu i jego programem. Na trasie przygotowany będzie również bezpłatny posiłek zgodnie z ideą projektu oparty na żywności ekologicznej od Małopolskich producentów dla wszystkich zarejestrowanych uczestników. Prowadzone też będą gry i zabawy rowerowe, konkursy, czasem występy i pokazy.

 

Zainteresowanych udziałem w „Rodzinnych Rajdach Rowerowych” prosimy o zapoznanie się
z dokumentacją dotyczącą poszczególnych rajdów w danych miejscowościach (program minutowy, mapa przebiegu tras, regulamin, formularz zgłoszeniowy).

 

Osoby chcące wystartować w rajdzie rowerowym prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego odpowiedniego do miejscowości, w której uczestnik chce wziąć udział.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące „Rodzinnych Rajdów Rowerowych” będą publikowane na stronie Internetowej www.dunajecbiala.pl, www.malopolska.pl/narowery/rodzinnerajdyrowerowe oraz fanpage’u Rodzinne Rajdy Rowerowe – Małopolska.

 

Zapraszamy do polubienia fanpage ’u  https://www.facebook.com/ruszamynarowery/ oraz udziału
w „Rodzinnych Rajdach Rowerowych”!

 

 

Wsiadaj na rower i ruszaj z nami!

Dokumenty dotyczące Rodzinnych Rajdów Rowerowych w Ciężkowicach ( 8 lipiec 2017 r.):

– Program minutowy

– Mapa przebiegu tras

– Regulamin

– Formularz zgłoszeniowy

 

Dokumenty dotyczące Rodzinnych Rajdów Rowerowych w Wojniczu ( 16 lipiec 2017 r.):

– Program minutowy

– Mapa przebiegu tras

– Regulamin

– Formularz zgłoszeniowy

 

Dokumenty dotyczące Rodzinnych Rajdów Rowerowych w Zakliczynie( 22 lipiec 2017 r.):

– Program minutowy

– Mapa przebiegu tras

– Regulamin

– Formularz zgłoszeniowy

 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Malopolskiego.