Rodzinne Rajdy Rowerowe


Wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu zapraszamy 16 lipca 2017 r. na Rodzinny Rajd Rowerowy do Wojnicza! 

„Rodzinne Rajdy Rowerowe” to projekt realizowany przez Lokalną Grupę Działania Dunajec-Biała przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Projekt ten skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa małopolskiego i ma na celu popularyzację turystyki rowerowej, promocję zdrowia oraz propagowanie prozdrowotnych postaw spędzania wolnego czasu. W ramach „Rodzinnych Rajdów Rowerowych” chcemy przyzwyczaić mieszkańców Małopolski, w tym całe rodziny, do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

W ramach projektu w okresie od lipca do września 2017 roku odbędzie się 9 bezpłatnych rajdów rowerowych o charakterze rekreacyjno-sportowym w każdym z subregionów

Małopolski:
– Małopolska Zachodnia – Przeciszów – 08 lipca 2017 roku
– Subregion tarnowski – Ciężkowice – 09 lipca 2017 roku
– Subregion tarnowski – Wojnicz – 16 lipca 2017 roku
– Subregion tarnowski – Zakliczyn – 22 lipca 2017 roku
– Subregion podhalański – Rabka – 30 lipca 2017 roku
– Subregion sądecki – Gmina Korzenna – 06 sierpnia 2017 roku
– Krakowski Obszar Metropolitalny (KOM) – Nowy Wiśnicz – 27 sierpnia 2017 roku
– Małopolska Zachodnia – Wygiełzów – 03 września 2017 roku
– Subregion tarnowski – Pleśna – 10 września 2017 roku

Na organizację „Rodzinnych Rajdów Rowerowych” w ramach projektu zaplanowano przebieg tras o różnym stopniu trudności. Same trasy dostosowane będą do różnych możliwości fizycznych uczestników – w każdym rajdzie zaplanowano trasę Mini/Small – dla dzieci i osób początkujących, trasę Midi/Medium – dla osób średniozaawansowanych oraz trasę Maxi/Large – dla rowerzystów mających dobrą kondycję i ambicje sportowe.

Rajdom będą towarzyszyć konkursy, gry i zabawy na świeżym powietrzu np. układanie specjalnie przygotowanych puzzli, tak by w sposób maksymalny zachęcić ludzi do udziału w tych wydarzeniach, dodatkowo odbędą się różnego rodzaju zawody dla dzieci.
Na trasie rajdu będą zorganizowane konkurencje o charakterze rekreacyjno-sportowym.

W ramach realizowanej imprezy przeprowadzone zostaną również działania na rzecz osób niepełnosprawnych integrujące ich z osobami pełnosprawnymi poprzez wspólne uczestnictwo w grach, zabawach, konkursach towarzyszących rajdom, ponad to będziemy promować zdrowe nawyki żywieniowe wraz z małopolską żywnością wysokiej jakości jak np. produkty ekologiczne, co wpisuje się w dzisiejsze trendy. Promocją obejmiemy też zdrowy tryb życia na który składa się uprawianie sportu i właściwe odżywianie, z czego Małopolanie zdają sobie sprawę coraz powszechniej.

Wszystkie rajdy będą imprezami bezalkoholowymi. Dla 200 pierwszych zarejestrowanych osób, w ramach każdego rajdu, przewidziano bezpłatny bufet, ciepły posiłek, dyplom za udział
w rajdzie i medal. Zarejestrowani uczestnicy rajdów otrzymają różnego rodzaju odblaski na rower/ubranie czy materiały informacyjne mające na uwadze zwrócenie ich uwagi na zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza o późnej porze.

Na starcie poszczególnych rajdów każdy z uczestników otrzyma bezzwrotny numer startowy, mapkę trasy, informator rajdowy z zasadami rajdu i jego programem. Na trasie przygotowany będzie również bezpłatny posiłek zgodnie z ideą projektu oparty na żywności ekologicznej od Małopolskich producentów dla wszystkich zarejestrowanych uczestników. Prowadzone też będą gry i zabawy rowerowe, konkursy, czasem występy i pokazy.

Zainteresowanych udziałem w „Rodzinnym Rajdzie Rowerowym” w Wojniczu prosimy o zapoznanie się z dokumentacją dotyczącą rajdu (program minutowy, mapa przebiegu tras, regulamin, formularz zgłoszeniowy), a osoby chcące wystartować w rajdzie rowerowym prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Wszystkie dokumenty są dostępne na stronie:
– http://lgd.dunajecbiala.pl/2017/06/27/dokumenty-dotyczace-rodzinnych-rajdow-rowerowych-program-minutowy-mapa-formularz-zgloszeniowy-regulamin/
– www.malopolska.pl/narowery/rodzinnerajdyrowerowe
– www.wojnicz.pl

Formularz zgłoszeniowy po wypełnieniu i podpisaniu należy przesyłać emailem na adres: info@wojnicz.pl, pocztą lub osobiście: Urząd Miejski w Wojniczu, 32-830 Wojnicz, ul. Rynek 1, pokój nr 24.

Termin przysyłania zgłoszeń: 13.07.2017r. do godz. 12:00.
Po tej dacie zgłoszenia przyjmowane są tylko w razie wolnych miejsc.

W razie pytań proszę dzwonić pod numer + 48 14 631 98 43

Wsiadaj na rower i ruszaj z nami!

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Malopolskiego.