Rekord WOŚP w Wojniczu


Rekordową kwotę  ponad 36 tys. zł. przyniosła tegoroczna kwesta w ramach WOŚP, organizowana przez sztab przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grała cała Polska. Nie inaczej było w Wojniczu. Od 8 lat społeczność angażuje się, by działać dla wspólnego dobra. Z roku na rok do zbiórki przyłącza się coraz więcej chętnych. Dzięki wojnickiemu sztabowi, zorganizowanemu przez Zespół Szkół Licealnych i Techniczny w Wojniczu przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wojniczu, do wspólnej puszki WOŚP trafi ponad 36 tysięcy złotych.

Przez całą niedzielę na wojnickim rynku oraz w kinie „Wawel” odbywały się różne, ciekawe wydarzenia towarzyszące akcji. Można było m.in. obejrzeć spektakl „Tygrys w wannie” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Fantastycznie” czy posłuchać koncertu takich wykonawców jak: the pajx, Uwaga na Jeże.

– Organizacja tego wydarzenia oraz możliwość włączenia się w akcję dobroczynną o takiej skali daje nam ogromną satysfakcję i sprawia sporo radości. – mówi Agnieszka Kapek Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. – Nie tylko nasza szkoła bierze udział w akcji. Działamy również z wolontariuszami z okolicznych szkół podstawowych, z którymi nawiązuje się miła więź współpracy. – dodaje.  

– Po raz pierwszy finał WOŚP zorganizowany został na wojnickim rynku. Dotychczas odbywał się w budynku kina czy szkoły. Jest to nowa forma, bardziej atrakcyjna i dająca większe możliwości organizacyjne. – mówi Jarosław Bujak Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu

Fot. GOK Wojnicz