Rafał Nowak strażakiem roku


W sobotę 18 lutego, podczas wielkiego balu strażaków w Wiejskim Domu Kultury w Grabnie ogłoszono wyniki konkursu Strażak Roku Gminy Wojnicz 2011. Ten zaszczytny tytuł przypadł Rafałowi Nowakowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynach. 

O tytuł najlepszego strażaka Gminy Wojnicz walczyło dziewięciu ochotników. Jury zwracało uwagę na zaangażowanie i zasługi poszczególnych kandydatów, szczególnie na ofiarną pomoc innym i pracę na rzecz straży. – Bycie strażakiem to nie tylko wyzwanie, ale także obowiązek i bezinteresowna służba innym. Serdecznie dziękuję za długoletnią działalność w Ochotniczych Strażach Pożarnych w imieniu swoim oraz całego społeczeństwa gminy – mówił Burmistrz Jacek Kurek.

Inicjatorem konkursu jest prezes powiatowy ZOSP RP w Tarnowie Kazimierz Sady, który wspominał początki zabawy: – Kiedy rozpoczynaliśmy ten cykl konkursów dziesięć lat temu, nie sądziliśmy, że potrwa tak długo. Traktowaliśmy to nie tylko jako dobrą zabawę, ale jednocześnie jako wyraz dla zrozumienia działalności wszystkich ochotników. Dziś jesteśmy silni dzięki temu, że jesteśmy razem. Gratuluję wszystkim. Dziś wszyscy jesteście zwycięzcami.

Nagrody rzeczowe dla strażaka roku oraz dla strażaków nominowanych ufundowali Burmistrz Wojnicza oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.

Fot. M. Bachara