Półkolonia dobiegła końca


Jak co roku,  duża grupa najmłodszych mieszkańców naszej gminy spędziła dwa początkowe tygodnie wakacji na półkoloniach. W tej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Wojniczu formie wypoczynku wzięło udział 170 dzieci.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Magdalena Sakowska  – kierowniczka półkolonii, która przygotowała dla nich wiele (dostosowanych do ich wieku i zainteresowań) atrakcji. Mieli oni np. okazję pływać statkiem po Jeziorze Rożnowskim, skorzystać z kręgielni w Brzesku oraz parku trampolin,  a także obejrzeć film w kinie .

Oprócz zajęć typowo rozrywkowych i rekreacyjnych, zaproponowano dzieciom m.in. uczestnictwo w  warsztatach plastycznych i lekcjach muzealnych, np. w galerii na dworcu w Tarnowie, gdzie wzbogaciły swoją wiedzę na temat generała Bema, w muzeum w Szczucinie, w którym poznały historię drogownictwa, a także
w Muzeum Okręgowym w Dębnie, gdzie mogły się dowiedzieć, jak wyglądało życie w średniowiecznym zamku.

W ostatnim dniu półkolonii odbyła się olimpiada sportowa, po której zakończeniu Burmistrz Wojnicza  – Tadeusz Bąk, wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.