Podpisano umowę na zakup samochodu strażackiego dla OSP Wojnicz


10 września  w siedzibie firmy Moto-Truck w Kielcach odbyło się uroczyste podpisanie umowy na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Wojniczu. Do realizacji tego kontraktu w dużej mierze przyczyniła się owocna współpraca Burmistrza Wojnicza Tadeusza Bąka, Rady Miejskiej w Wojniczu wraz z Przewodniczącym Sebastianem Wróblem oraz Prezesem OSP w Wojniczu Andrzejem Krupskim.

Przedmiotem zamówienia jest pojazd ratowniczo-gaśniczy zbudowany na podwoziu MAN 13.290 w wersji uterenowionej, pozwalającej na podjęcie działań w miejscach trudno dostępnych, a także podczas gwałtownych zjawisk atmosferycznych, takich jak powodzie, śnieżyce i wichury. Dodatkowo pojazd będzie wyposażony w sprzęt ratownictwa  drogowego niezbędnego do prowadzenia działań na wojnickich obwodnicach.

– Cieszę się, że to kolejne już działanie na rzecz doposażenia naszych jednostek OSP, które będzie służyło poprawie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Wojnicz – podkreśla Burmistrz Tadeusz Bąk.

Koszt zakupu nowego samochodu to 814 tyś. złotych, a jest możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym przez: Urząd Miejski w Wojniczu (414 tyś. zł), Komendę Główną PSP (200 tyś. zł) oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska (200 tyś. zł).