Olimpia Wojnicz zwycięzcą I Halowego Turnieju Piłki Nożnej


W niedzielę 4 marca na hali sportowej ZSLiT w Wojniczu rozegrano I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wojnicza. W rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn seniorów:

– LKS Pogoń Biadoliny Radłowskie

– LKS Dębina Łętowska

– LKS Spółdzielca Grabno

– LKS Arkadia Olszyny

– LKS Zryw Wielka Wieś

– LKS Więckovia Więckowice

– LKS Olimpia Wojnicz

– UKS ZSLiT w Wojniczu.

Prezentujemy wyniki poszczególnych meczów wraz ze strzelcami bramek (turniejowy numer zawodnika):

 

Mecz nr 1

                      Więckovia  2:3  UKS

Marcin Olszak (5)                                                                       Konrad Wojnicki (9)

Stanisław Hołda (3)                                                                     Bartłomiej Imburski (4)

                                                                                                 Michał Niziołek (10)

 

Mecz nr 2

                         Olimpia  3:1  Pogoń

Józef Wróbel (11)                                                                         Szymon Kurtyka (10)

Artur Niemczyk (13)                                                                          

Szymon Biernacki (9)                                                                

 

Mecz nr 3

                        Spółdzielca  3:1  Zryw

Robert Kuboń (7)                                                                              Adam Nadolnik (7)

Kazimierz Morys (10

Kazimierz Morys (10)

 

Mecz nr 4

                        LKS Dębina  2:1  Arkadia

Dariusz Brożek (9)                                                                                     Artur Gołąb (11)

Marcin Tomaszewski (10)  

 

Mecz nr 5

                        Więckovia  0:3  Spółdzielca

                                                                                                                             Kazimierz Morys (10)

                                                                                                                             Robert Kuboń (7)

                                                                                                                             Kazimierz Morys (10)

Mecz nr 6

                              Olimpia  3:1  Dębina

Szymon Biernacki (9)                                                                           Dariusz Brożek (9)

Mateusz Malisz (10)                                                                          

Mateusz Malisz (10)                                                                          

 

Mecz nr 7

                                     UKS  0:2  Zryw

                                                                                                            Michał Opioła (9)

                                                                                                            Maksymilian Mizera (4)

Mecz nr 8

                                 Pogoń  2:1  Arkadia

Manuel Kura (6)                                                                                   Daniel Waśko (13)

Paweł Przeklasa (9)  

                                                          

Mecz nr 9

                        Więckovia  0:5  Zryw

                                                                                                            Michał Nadolnik (8)

                                                                                                            Michał Nadolnik (8)

                                                                                                            Paweł Sumara (11)

                                                                                                            Paweł Mytnik  (15)

                                                                                                            Adam Nadolnik (7)

 

Mecz nr 10

                            Olimpia  5:0  Arkadia

Konrad Migoń (14)                                                                          

Artur Niemczyk (13)                                                                     

Szymon Biernacki  (9)                                                          

Artur Niemczyk (13)                                                                          

Hubert Migoń (6)                                                                 

 

Mecz nr 11

                             UKS  3:4  Spółdzielca

Bartłomiej Imburski  (4)                                                                                    Kazimierz Morys (10)

Mirosław Morys (11)                                                                                         Dominik Wilk (3)

Jerzy Sacha (3)                                                                                                Robert Kuboń (7)

                                                                                                                       Dominik Wilk (3)

 

Mecz nr 12

                               Pogoń  2:2  Dębina

Jakub Leszczyński (5)                                                                      Maciej Jewuła (7)

Damian Hebda (7)                                                                             Dariusz Brożek (9)

                                                            Karne 2:1

 

Pierwszy półfinał:

                     Spółdzielca  3:1  Pogoń

Kazimierz Morys (10)                                                                       Paweł Przeklasa (9)

Dominik Wilk (3)                                                                                  

Robert Kuboń (7)

 

Drugi półfinał:

                            Olimpia  2:1  Zryw

Szymon Biernacki (9)                                                                 Adam Nadolnik (7)

Artur Niemczyk (13)                                                                                  

 

Mecz o III miejsce:

                                  Zryw  2:0  Pogoń

Michał Nadolnik (8)                                                            

Adam Nadolnik (7)

 

Finał:

                            Olimpia 3:0 Spółdzielca

Szymon Biernacki (9)                                                            

Szymon Biernacki (9)                                                                                

Mateusz Malisz (10)

 

Wszystkie mecze przebiegały w duchu fair play – nie odnotowano żadnych poważniejszych kontuzji. Dla zespołu LKS Zryw Wielka Wieś puchar wręczył wiceburmistrz Wojciech Janus. Za drugie miejsce kapitan drużyny LKS Spółdzielca Grabno otrzymał puchar z rąk Janusza Kubonia. Zwycięzcy turnieju Olimpia Wojnicz otrzymali główny laur od Burmistrza Jacka Kurka. Statuetka za zdobycie tytułu króla strzelców przypadła w udziale Szymonowi Biernackiemu z Olimpii Wojnicz, natomiast najlepszym bramkarzem turnieju okrzyknięto Bartłomieja Ciszkowicza z Pogoni Biadoliny Radłowskie. Na uroczystości wręczenia nagród z powodów losowych (kolizja komunikacyjna) niestety nie mógł pojawić się sponsor zawodów Wiesław Frys, właściciel firmy Wes-Bud.

Organizatorami turnieju byli UM w Wojniczu i ZSLiT w Wojniczu.

Reportaż filmowy z turnieju obejrzą Państwo w Tarnowskiej.tv.

Fot. Aleksandra Bury