Nowe logo gminy Wojnicz


    

Do 8 marca br. artyści plastycy, agencje ale i amatorzy, dzieci i młodzież mogli zgłaszać propozycje projektów na logotyp gminy Wojnicz w ramach ogłoszonego miesiąc wcześniej konkursu. W wyznaczonym terminie do Urzędu Miejskiego w Wojniczu wpłynęło 51 prac spełniających wszystkie wymagania formalne i komisja konkursowa rozpoczęła swoje obrady.

      Poziom nadesłanych prac był bardzo zróżnicowany, nie ułatwiło to jednak pracy jurorom. Nawet po odrzuceniu projektów nie spełniających oczekiwań komisji, wciąż pozostało dużo prac, które naprawdę mogły się podobać i w ciekawy sposób „opisywały” naszą gminę. Ostatecznie, po długich obradach, zwyciężył projekt autorstwa pana Piotra Felszyńskiego. Pan Piotr – grafik, architekt, żyje i pracuje w Krakowie. Jak się okazuje, nie jest to jego pierwszy nagrodzony projekt, może on się pochwalić dużym i ciekawym portfolio.  

       W opisie zastosowanej symboliki autor wyjaśnia znaczenie kształtów geometrycznych jako symboliczne ukazanie ukształtowania terenu – styku Niziny Sandomierskiej i Pogórza Wiśnickiego, dodatkowo symbolizują pola, ziemie, przyrodę oraz niebo. Całość ułożona została w sposób tworzący literę „W” – inicjał Wojnicza. Opcjonalnie logotyp może być opatrzony hasłem „Przestrzeń do działania”.