Nocna sztafeta pamięci Jana Pawła II


Ośmiu strażaków z OSP Zakrzów wzięło udział w VIII Memoriale Pływackim, który rozpoczął się 2 kwietnia punktualnie o 21:37, w godzinę śmierci naszego Papieża, na mościckiej pływalni TOSiR-u. Uczestnicy sztafety przepłynęli dystans 26 km 516 metrów, nawiązując tym do długości pontyfikatu, wynoszącej 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni. Upamiętnili w ten sposób siódmą rocznicę śmierci Wielkiego Rodaka. Pływacy pokonywali swoje odcinki, minimum 50 m, w półmroku, przy nastrojowej muzyce i świetle zniczy rozstawionych wokół basenu.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy i lekarz. Na zakończenie pływacy otrzymali pamiątkowe dyplomy i błogosławieństwo od Jego Ekscelencji biskupa dra Wiesława Lechowicza.

Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest Jerzy Kacer, prezes tarnowskiego WOPR-u, od lat współpracujący ze strażakami z Zakrzowa. OSP Zakrzów reprezentowali: Wiesław Solak, Robert Plichta, Oskar Oszust, Marek Hołda, Adrian Budyn, Sławomir Oszust, Marek Bachara oraz strażak OSP Zakrzów i zarazem zawodnik Unii Tarnów, żużlowiec Jakub Jamróg.