Niebywały sukces strażaków z Zakrzowa na policyjnych mistrzostwach


W sobotę w 9 marca na tuchowskiej hali MOSIR odbyły się I Mistrzostwa Biegów Przeszkodowych o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie. Ambasadorem Mistrzostw był Pan Jacek Brzeziński, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy w biegach przeszkodowych. Uroczystego otwarcia dokonał m.in. Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura oraz Pani Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek oraz Dyrektor MOSIR.

W pierwszych tego typu mistrzostwach w Polsce wystąpiło 90 zawodników w tym również wysportowane kobiety policjantki. Wśród uczestników byli funkcjonariusze Policji z Powiatu Tarnowskiego, Brzeskiego i Bocheńskiego, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, Oddziałów Prewencji Policji z Krakowa. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzowie, którzy wystąpili na zaproszenie od Komendanta Policji w Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Komendant dał piękny przykład sam startując w zawodach. OSP KSRG Zakrzów reprezentowali druhowie Szymon Oszust i Marcin Karaś. Przygotowanych kilkanaście przeszkód do pokonania na czas, wymagało nie lada sprawności fizycznej oraz odporności psychicznej. Do pokonania była m.in. ściana o wysokości 2,5m, wyjście po linie na wysokość 3m, zasieki z prawdziwego drutu kolczastego, oraz wymagające zręczności i siły motorycznej urządzenia typu barbarian lab. Druhowie z OSP KSRG Zakrzów pokonali tor w czasie: 1:25 min. Szymon Oszust i 3:30 min druh Marcin Karaś. Szymon uplasował się w drugiej dziesiątce startujących. Dla przykładu jeden z najlepszych czasów zanotował właśnie sam mistrz Pan Jacek Brzeziński  1:02min. Mordercza walka z niesamowitym wysiłkiem pokonała wielu startujących, którzy nie zdołali pokonać toru i dotrzeć do mety. Należy również wspomnieć, iż Wydział Ruchu Drogowego w Tarnowie reprezentował również mieszkaniec Zakrzowa i sympatyk tutejszej jednostki sierż. szt. Łukasz Szot.

Do rywalizacji dołączyły także … zakrzowskie „ISKIERKI”, którzy wraz z opiekunami druhami Wiesławem Solakiem, Robertem Bastą i Markiem Bacharą czynnie uczestniczyły w zawodach  i konkursach dla najmłodszych zdobywając medale i nagrody. Różnorodność konkursów, gier i zabaw edukacyjnych profesjonalnie zapewnili policjanci z Wydziału Prewencji Policji KMP w Tarnowie.  Ponadto w tym dniu Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Zakrzowie uczestniczyła w działaniach profilaktyczno – edukacyjnych przygotowanych przez sierż. szt. Marka Bacharę. Grupa druhów oraz MDP z Zakrzowa miała niebywałą okazję nabyć ciekawą wiedzę z zakresu ruchu drogowego, poruszania się po drogach publicznych a także sposobu zachowania podczas mogących wystąpić miejscowych zagrożeń w tym nadciągających wiosennych wichur. Nad dokumentacją fotograficzną do kroniczki czuwał druh Maciej Wójcik. Na miejscu każdy mógł skorzystać z rozgrzewki przygotowanej przez instruktorów fitness. Organizatorzy zapewnili profesjonalną obsługę i pyszny poczęstunek.  Do organizacji przedsięwzięcia czynnie włączyli się policjanci zrzeszeni przy Zarządzie Terenowym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KMP w Tarnowie na czele z podkom. Michałem Sudą, którzy od lat współdziałają z jednostka OSP KSRG Zakrzów. Nad całością sprawnego i bezpiecznego przebiegu mistrzostw czuwali doświadczeni ratownicy medyczni Tomasz Burnat i Kamil Wajda a sprzęt medyczny w postaci torby medycznej PSP R1 oraz deski ratowniczej zapewnili  asystujący druhowie z Zakrzowa.