Mali artyści


Jaś Wróbel i Karolina Gołąb – dwójka podopiecznych Stanisławy Kumorek zdobyła nagrody na ogólnopolskich konkursach plastycznych.

6-letni Jaś Wróbel z Autorskiej Pracowni Artystycznej “Złote Rączki” w Wojniczu został jednym z 10 laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zamki, zameczki nie tylko z bajeczki”, zorganizowanego przez Przedszkole nr 10 w Malborku. Na konkurs wpłynęło 1416 prac plastycznych z 277 przedszkoli, szkół podstawowych, ośrodków edukacyjnych, kulturalnych i indywidualnych (dzieci nieobjętych edukacją przedszkolną). Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w galerii Biblioteki Pedagogicznej w Malborku.

Z kolei 11-letnia Karolina Gołąb z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wojniczu, otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej 1997 – 2000 w Ogólnopolskim  Konkursie Plastycznym „Człowiek  – Ziemia – Kosmos”, zorganizowanym przez Fundację „Wspólnota Gdańska”. Konkurs został ogłoszony z okazji 400-letniej rocznicy urodzin wybitnego astronoma, Jana Heweliusza (Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2011 Rokiem Heweliusza). Laureatom serdecznie gratulujemy.