Kino „Wawel” w nowej odsłonie


Dobiegają końca prace remontowe kina „Wawel” w Wojniczu. Modernizacja obejmuje zakup profesjonalnego projektora kinowego w standardzie DCI oraz oświetlenia scenicznego.

 W ramach realizowanego projektu pn. „Cyfryzacja sali widowiskowo – kinowej wraz z doposażeniem pracowni działających w GOK Wojnicz” zmodernizowana została sala kinowa budynku kina „Wawel” w Wojniczu, którą doposażono o nowy projektor cyfrowy oraz profesjonalne oświetlenie sceniczne wraz z nagłośnieniem.

Koszt remontu sali i zakupu niezbędnego wyposażenia wyniósł 220 tys. zł. Ta inwestycja mogła być zrealizowana, dzięki pozyskanym środkom z Funduszy Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Infrastruktura Domów Kultury”. Na realizację tej inwestycji ministerstwo przekazało kwotę 176 tys. zł, co stanowi 80 procent kosztów wykonania całości zadania.

 – Dzięki zakupowi nowego projektora już niedługo w kinie „Wawel” będziemy  mogli oglądać najnowsze produkcje filmowe. Dotychczas nie było to możliwe z uwagi na stare już urządzenia, które nie nadają się do ich odtwarzania. – mówi Jarosław Bujak, Dyrektor GOK w Wojniczu. – Modernizacja sali kinowej to kolejny krok w kierunku rozszerzania i uatrakcyjniania oferty kulturalnej naszej gminy, a montaż profesjonalnego oświetlenia z pewnością wpłynie na realizację nowych i ciekawych przedsięwzięć. – dodaje.

– Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kino zmieni swoje oblicze. To ma być nowa odsłona kina, nowa propozycja dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także dla naszych gości. – mówi Tadeusz Bąk, Burmistrz Wojnicza.

Cyfryzacja sali widowiskowo – kinowej wraz z doposażeniem pracowni działających w GOK Wojnicz. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Fot. GOK Wojnicz