Jubileusz 50-lecia OSP Więckowice


Z okazji 50. rocznicy działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Więckowicach, w sobotę – 28 lipca bieżącego roku, w miejscowości Więckowice odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem. Obchody te były okazją do złożenia podziękowań wszystkim druhnom i druhom, członkom i przyjaciołom jednostki, którzy włożyli wkład w jej tworzenie i funkcjonowanie. Serdeczne gratulacje oraz wyrazy szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie oraz zapisanie pięknych kart w historii ochotniczych straży pożarnych w naszej Gminie złożył Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele św. Wawrzyńca w Wojniczu w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin. Po mszy świętej ok. godz. 16:30, na czele z orkiestrą dętą i pocztami sztandarowymi, w paradnym szyku wszyscy przemaszerowali pod Dom Strażaka w Więckowicach. Tam została odsłonięta tablica pamiątkowa z okazji jubileuszu 50-lecia.

Po części oficjalnej około godziny 18:00, uczestnicy uroczystości, rodzinnie, z licznymi atrakcjami jak np. koncert Pawła Zyguckiego z Zespołem, pokazy sztuk walk, prezentacja sprzętu bojowego i potańcówka, bawili się do późnego wieczora.

fot. Michał Nosek