Gminny Dzień Dziecka

Mnóstwo atrakcji i sporo okazji do dobrej zabawy czekało na uczestników Gminnego Dnia Dziecka, który odbył się  w niedzielę, 3 czerwca w Parku Miejskim w Wojniczu.

Już od rana zorganizowane zostały zawody kolarskie. Chętnych do wspólnej rowerowej zabawy nie brakowało, gdyż wzięła w nich udział około setka uczestników. Później na odwiedzających Park Miejski czekało wesołe miasteczko, czynny był sklepik z lodami, napojami i innymi łakociami, zaś na scenie prezentowały się liczne zespoły muzyczne i taneczne. Mnóstwo oklasków zebrały prezentujące się zespoły taneczne tarnowskiego Pałacu Młodzieży, ale prawdziwą furorę zrobił niezwykle malowniczy zespół „Szkraby” ze swym brawurowym występem.

Wielu najmłodszym uczestnikom zabawy pani Stasia z pracowni artystycznej „Złote Rączki” pomalowała gratisowo twarze, zaś w „Kąciku Przedszkolaka” zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Wojniczu dzieci zachwycone były zabawą z panią Lucynką. Dużą popularnością cieszyły się także konkursy odbywające się pod nazwą „Bądź aktywny”. Z zapartym tchem śledzono pokazy strażackie w wykonaniu OSP Wojnicz. Natomiast występ zespołu „Profes-Band” w finale imprezy przerodził się po części w zabawę taneczną dla rodziców, którzy ruszyli do tańca w rytm znanych polskich przebojów.

– Chciałbym podziękować wszystkim sponsorom, którzy spisali się doskonale, choć sądzę, że największą nagrodą dla nich były uśmiechnięte dziecięce twarze – podkreśla Jan Szczerba z wojnickiego Urzędu Miasta, główny organizator imprezy.