Gminne Konkursy Ortograficzne w Grabnie

W czwartek, 24 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Grabnie odbyły się Gminne Konkursy Ortograficzne zorganizowane przez miejscowe polonistki Barbarę Gaweł oraz Annę Kelner.

W IX Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas IV-VI wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych w Milówce, Łoponiu, Olszynach, Wielkiej Wsi, Wojniczu oraz Grabnie. Natomiast w VIII Gminnym Gimnazjalnym Konkursie Ortograficznym rywalizowali uczniowie z Publicznych Gimnazjów w Biadolinach Radłowskich, Wojniczu i Grabnie.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Małgorzata Dudek, tuż za nią znalazła się Aneta Bodura (obydwie – SP Grabno), natomiast na miejscu trzecim uplasowała się Gabriela Sakłak (SP Wielka Wieś). W rywalizacji zespołowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Grabnie. Natomiast wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Marek Dulowski (PG Biadoliny Radłowskie), na drugim miejscu uplasował się Kacper Kopała, zaś na trzecim – Dominika Jewuła (obydwoje – PG Wojnicz). W rywalizacji zespołowej zwyciężyli gimnazjaliści z Biadolin Radłowskich.

Patronat nad konkursami objął radny powiatowy Paweł Smoleń, który – wspólnie z Powiatem Tarnowskim – ufundował nagrody rzeczowe.