Dzień Seniora


Dnia 28 maja 2013r. w Publicznym Gimnazjum im. św. Kingi w Wojniczu miało miejsce kolejne spotkanie Seniorów z terenu miasta i gminy Wojnicz. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była pani Dyrektor  Irena Boronowicz przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Uroczystą Mszą Świętą w Kolegiacie Wojnickiej o godz. 15.00 rozpoczęło się święto Seniorów, które jak trzeba podkreślić stało się już tradycją. Gościem honorowym, a zarazem współorganizatorem był Burmistrz Wojnicza Jacek Kurek, zastępca burmistrza Wojciech Janus oraz Radni Gminy Wojnicz.

Seniorzy zostali przywitani w progach Gimnazjum przez Panią Dyrektor, nauczycieli oraz rodziców, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości. Młodzież przedstawiła spektakl pt: ”Wszystkie drogi prowadzą do ludzi”, za co została nagrodzona gorącymi brawami. Scenariuszem i reżyserią sztuki zajęli się pracownicy szkoły: pani Anna Oszust i ks. Piotr Klóska, a obsługą techniczną pan Radosław Jawornik z Gminnego Ośrodka Kultury. Pamiątkowe zdjęcia wykonał pan Roman Bojdo. Następnie zaproszeni goście zostali poczęstowani ciastem, kawą i innymi wspaniałościami.