Dożynki 2017 – galeria zdjęć


W strugach deszczu świętowaliśmy Dożynki Gminne 2017, które w tym roku odbyły się w Więckowicach. Przyroda okazała się bezlitosna dla organizatorów. Opady, które rozpoczęły się w noc poprzedzającą rolnicze święto, nie ustały do wieczora dnia następnego. Jednak nie zważając na to, piękne wieńce dożynkowe, wspaniale ubrane grupy wieńcowe, poczty sztandarowe i delegacje – wszyscy spotkali się na Mszy Św. w Wojnickiej Kolegiacie. Po tradycyjnej Eucharystii, jeszcze w kościelnych murach, dożynkowi starostowie przekazali gospodarzowi gminy, Burmistrzowi Wojnicza Tadeuszowi Bąkowi, chleb wypieczony z mąki powstałej z tegorocznych zbiorów. Dalsze obchody przeniosły się do Restauracji Folwark w Więckowicach, gdzie odbyły się prezentacje wieńców, zespół Echo Doliny przeprowadził tradycyjny obrzęd, a także miała miejsce uroczystość przekazania okolicznościowych tabliczek z podziękowaniem dla tych, którzy swoim zaangażowaniem i pracą przyczyniają się do rozwoju gminy Wojnicz. Nagrodzeni zostali: Ks Dr Jan Gębarowski, p. Janusz Banaś, p. Roman Mosio, p. Grzegorz Nowak oraz firma Jeronimo Martins Centrum Dystrybucyjne Biedronka w Wojniczu. Miłym akcentem było przekazanie podobnej tabliczki od sołectwa Więckowice dla Burmistrza Wojnicza Tadeusza Bąka. 

Wybrano też najładniejsze wieńce. Decyzją Jury zostały przyznane dwa pierwsze miejsca: dla wieńca sołectw Więckowice i Biadoliny Radłowskie. Więckowice reprezentować będą gminę Wojnicz w czasie Dożynek Powiatu Tarnowskiego, Biadoliny pojadą zaprezentować się na Dożynkach Wojewódzkich. 

Na stadionie, gdzie miały się odbyć wszystkie uroczystości, udało się rozpocząć zabawę dopiero około godziny 17:00. Rozpoczął Paweł Zygucki z Zespołem. Zaplanowany na później występ Alicji Majewskiej został jednak odwołany. Wprawdzie artystka zjawiła się na miejscu, jednak ze względu na pogodę zdecydowała, że nie wystąpi. Za to odbyła się zabawa taneczna, która trwała jak każe tradycja, do późnych godzin nocnych.