Debatowali w Wojniczu


O tym, że warto rozmawiać, aby rozwiązać problem przekonali się uczestnicy debaty w Wojniczu, która odbyła się 10 września. Zorganizowane przez tamtejszych policjantów spotkanie, dotyczące bezpieczeństwa na ulicy Wolickiej, było wyjściem naprzeciw oczekiwaniom jej mieszkańców, zgłaszających problem z dojazdem do własnych posesji przez pojazdy parkujące przy Centrum Dystrybucji firmy Jeronimo Martins.

Zaproszenie policjantów do udziału w debacie społecznej, prowadzonej pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” przyjęli wiceburmistrz Wojnicza Leszek Ząbkowski, przedstawiciel wojnickiego magistratu odpowiedzialny za drogownictwo, przedstawiciele Jeronimo Martins oraz oczywiście żywo zainteresowani tym tematem, okoliczni mieszkańcy. Stronę policyjną reprezentował Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie kom. Robert Kozak, Komendant Komisariatu w Wojniczu kom. Marek Ptak, kierownik ogniwa prewencji wojnickiego komisariatu asp. sztab. Dariusz Pawlina, dzielnicowy oraz przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie.

 Każdy z uczestników debaty przedstawił swój punkt widzenia oraz sposób na temat rozwiązania istniejącego problemu, m.in. poprzez wybudowanie parkingu dla tirów, poprawienie oznakowania ulicy Wolickiej, wprowadzenia zasady „zero tolerancji” dla łamiących prawo w tym miejscu czy remontu zniszczonej przez ciężarówki nawierzchni jezdni. Co ważne, biorący udział we wtorkowym spotkaniu wykazali otwartość i chęć zmiany obecnego stanu rzeczy. Gorąco wierzymy, że zapału nikomu z nich nie zabraknie i wdrożone zostaną w życie rozwiązania satysfakcjonujące zarówno mieszkańców, władze miasta, przedsiębiorcę i policjantów.

Dodajmy, że oprócz tematu głównego podczas debaty funkcjonariusze przedstawiali kilkudziesięciu obecnym na niej osobom zasady funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda” oraz programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

fot. Komenda Miejska Policji w Tarnowie