Akcja pomocy dla rodziny z Zakrzowa


   

 

Przypominamy Państwu o dobroczynnej akcji, w której to Gminne Koło Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, Fundacja im. Leszka Romańskiego „Pomocni – Wygraj Życie” i Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk zaangażowali się w pomoc rodzinie Batorów z Zakrzowa. Ta czteroosobowa rodzina znajduje się w trudnej sytuacji życiowej i pilnie potrzebuje wsparcia.

Aktualnie trwa zbiórka środków, które pozwolą wesprzeć budowę domu dla potrzebującej rodziny. Domu, który zapewni im godziwe warunki do życia. Ich obecna sytuacja mieszkaniowa pozostawia wiele do życzenia. Nieocieplony budynek bez odpowiedniego zadaszenia, zlokalizowany pod linią wysokiego napięcia nie zapewnia im odpowiednich warunków bytowych.

„Są sytuacje kiedy nie wolno nam odwrócić się plecami do drugiego człowieka. Pomoc osobom w potrzebie jest naszym obowiązkiem, a szczególnie ważna jest ta pomoc w ujęciu lokalnym, „po sąsiedzku”. Po pierwsze tworzymy wtedy prawdziwą, wartościową wspólnotę, której członkowie wiedzą, że zawsze mogą wzajemnie na siebie liczyć, po drugie jest to zawsze pomoc bardzo precyzyjnie ukierunkowana, bo zawsze wiemy kto naprawdę potrzebuje wsparcia i jakiego rodzaju. Wierzę w ludzi i mam nadzieję, że nasza akcja zakończy się sukcesem. Gorąco wszystkich zachęcam do udziału w akcji i w imieniu wszystkich organizatorów akcji, oraz rodziny państwa Batorów, serdecznie dziękuję.” – mówi burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

W związku z organizatorzy zwracają się z serdeczną prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Można to zrobić na dwa sposoby: dokonując wpłaty na wyodrębnione konto Gminnego Koła Stowarzyszenia Sołtysów o numerze 75 8589 0006 0010 0850 1629 0001, lub przekazując materiały budowlane, nawet w niewielkich ilościach (np. pozostałości z budów i remontów). Kontakt z komitetem w tej sprawie: Tadeusz Kurek, tel: 502 154 764.

W akcję włącza się coraz więcej osób i przedsiębiorstw. Gotowość pomocy zgłosił także Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, który 16 czerwca odwiedził Zakrzów wraz z Burmistrzem Wojnicza Tadeuszem Bąkiem i Członkiem Komitetu Społecznego Tadeuszem Kurkiem.