103-latek minęło…


14 kwietnia Pan Piotr Majzner z Olszyn obchodził swoje 103 urodziny.

W niedzielę dostojnego Jubilata odwiedzili Burmistrz Jacek Kurek oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego – Izabela Strychała (USC) i Agnieszka Cichy (dział promocji). Delegacja przywiozła ze sobą dyplom gratulacyjny, kwiaty, kosz upominkowy i serdeczne życzenia kolejnych długich lat w zdrowiu, spokoju i szczęściu. Spotkanie poprzedziła msza święta odprawiona w intencji Jubilata w kościele p.w. Imienia Najświętszej Marii Panny w Olszynach. Obchody urodzin zapewne miałyby bardziej huczny charakter, gdyby nie śmiertelny wypadek samochodowy w rodzinie, który zdarzył się kilka dni wcześniej.

Pan Piotr cieszy się świetną kondycją, zarówno umysłową, jak i fizyczną (doskwiera mu jedynie wada słuchu). Pomimo, iż jego pokój mieści się na pierwszym piętrze, bez żadnych problemów, a nawet z pewną lekkością pokonuje schody. Cieszy się, gdy odwiedzają go goście i chętnie opowiada o swoim długim życiu. Jest osobą bardzo samodzielną i pogodną. Zaskakuje doskonałą pamięcią i urzeka wyśmienitym poczuciem humoru. Zapytany o swój wiek odpowiada, że gdyby nie był głuchy, wyglądałby na 50 lat! Pan Piotr jest wdowcem od 1977 roku, doczekał się dzieci, wnucząt, prawnucząt a nawet praprawnucząt. Przez całe życie zawodowe zajmował się krawiectwem. Ma dobry apetyt i nie stosuje specjalnej diety. Jego sposobem na długowieczność jest codzienne spożywanie miodu oraz – o dziwo – nie przyjmowanie jakichkolwiek leków. Szacownemu Seniorowi największą przyjemność sprawia czytanie książek i gazet, stąd jako redaktor naczelny oficjalnie obiecuję mu stałą prenumeratę “Merkuriusza Wojnickiego”.

 

Wyjątkowemu obywatelowi gminy Wojnicz szczerze gratulujemy i mamy nadzieję, że czeka go jeszcze wiele wspaniałych lat życia.